Marzec w grupie Smerfy
05 III Dzień dentysty
Smerfy miały okazję porozmawiaćo tym, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podkreślono jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.
5 III „Każdy Przedszkolak to powie, że najwazniejsze jest zdrowie”-konkurs recytatorski
Dbadnia o zdrowie ciąg dalszy. Tego dnia dzieci wzięły udział w konkursie recytatorskim i zzaanagżowaniem recytowały wiersze o tym jak ważne jest dbanie o zdrowie, zdrowe jedzenie i dbanie o higienę.
06 III Logopeda – preorientacja zawodowa
Pani Weronika podczas zajęć pokazała dzieciom czym zajmuje się logopeda i jak pomaga w poprawnej wymowie. Dzieci wykonały ćwiczenia, kóre są wykonuje się do poprawnego wymawiania głosek, były równiez ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne.
Wartościowa jest też obserwacja przedszkolaków podczas posiłków, może ona dostarczyć logopedzie cennych informacji o funkcjonowaniu aparatu artykulacyjnego.
Poprzez zabawę możemy stymulować rozwój wszystkich funkcji, od których zależy prawidłowy rozwój dziecka, w tym i rozwój mowy.
12 III Wielkanocne ozdoby- zajęcia plastyczne z rodzicami
Podczas zajęć rodzice wrz z dziećmi wykonali mnostwo fantastycznych światcznch zajączków, pięknych jajek oraz kurczaczków. Takie spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dzieci, wprowadzają w świąteczny nastrój oraz pomagają
w integracji grupy.
Wykonane przez dzieci i ich rodziców ozdoby zostały wyeksponowane w przedszkolnym holu i przeznaczone na kiermasz wielkanocny. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za aktywny udział na rzecz przedszkola.

20 III Pierwszy Dzień Wiosny
Kolorowe, kwieciste, zielone kolory zawitaly w przedszkolu. Wszyscy tak kolorowi ruszyliśmy na wiosenny przemarsz po osiedlu z instrumentami i piosenkami, aby z radością pożegnać zimę i powitać wiosnę.

23 III Dzień Wody
Dzień wody w przedszkolu to szczegolny dzień. W ciekawy sposób przybliża dzieciom, jak ważna jest woda w naszym zyciu. Dowiedziały się, jak dużo jej jest na kuli ziemskiej i w ciele człowieka. Prześledziły drogę, jaką pokonuje woda, zanim dostanie się do domów. Poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę.