Kampania „Odprowadzam sam” grupa Puchatków
Grupa Puchatków miała przyjemność wziąć udział w wiosennej edycji kampanii ” Odprowadzam sam” . Kampania ” Odprowadzam sam” to inicjatywa w ramach której najmłodsi zdobywają nagrody za codzienne, ekologiczne podróżowanie do placówki edukacyjnej ( przedszkola). Akcja ta promuje zdrowy tryb ruchu, samodzielność a także odciąża okolice placówek edukacyjnych z ruchu samochodowego. Głównym zadaniem uczestników jest docieranie do placówki bez użycia samochodu. Wlicza się w to spacery , jazdę na rowerze, hulajnodze, a także korzystanie z komunikacji miejskiej. Za każdy aktywny dzień dziecko jest nagradzane naklejką. Naklejki zdobyte przez dzieci przyklejane są na specjalnych plakatach przedstawiających drzewa. W ten sposób dzieci budują zielone korony drzew co obrazuje ich wkład w ochronę środowiska. Dziękujemy Wszystkim rodzicom zaangażowanym w akcję za wspieranie swoich pociech i przede wszystkim umożliwienie im bezpiecznego, samodzielnego a nade wszystko ekologicznego docierania do placówki. Dzieciom akcja „Odprowadzam Sam” sprawia zawsze wiele radości a poczucie sprawczości za stan środowiska jest nieocenioną wartością wychowawczo- edukacyjną.