Dzień Dziecka – wycieczka do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, dzięki naszej Radzie Rodziców, dzieci z naszej grupy razem z innymi dziećmi z przedszkola, pojechały autokarem do Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku. Filharmonia z tej okazji przygotowała edukacyjny koncert zatytułowany: ,,Ole! Muzyczna korrida z byczkiem Fernando”. Był to niezwykły koncert podczas którego, dzieci usłyszały bajkę o najsympatyczniejszym byczku świata – Fernando, a wszystko to przy dźwiękach wspaniałej muzyki z opery Carmen Georges’a Bizeta, pełnej hiszpańskiego ognia, radosnego klaskania i rytmicznego tupania. Dzieci oglądały taniec młodych tancerek z zespołu ,,Żucovia Dance” i słuchały śpiewu pana Kamila, barytona. Wykonawcami muzyki był kwartet smyczkowy w składzie: wiolonczela, altówka i 2 pary skrzypiec. Muminki już wcześniej poznały bajkę o byczku Fernando i wykonały do tej bajki kolorowe ilustracje w formie książeczki. Teraz była to okazja, aby tą bajkę przypomnieć sobie jeszcze raz, ale w innej formie. Cała treść bajki czytana przez osobę prowadzącą koncert była wyrażona za pomocą muzyki i to ona wpływała na wyobraźnię dziecka. Te doznane przez dzieci wrażenie i doświadczenia na pewno długo pozostaną w pamięci dzieci.