27 maj 2026 – uroczysta Gala Ekologiczna w Parku Naukowo- Technologicznym.
Nasza przygoda z piosenką ekologiczną rozpoczęła się już w styczniu.
1 zadanie – wybranie odpowiedniego podkładu muzycznego bez praw autorskich. Za pomocą głosowania, dzieci wybrały podkład większością głosów.
2 zadanie – obejrzenie prezentacji przygotowanej przez KZG,,Dolina Redy i Chylonki”o oszczędzaniu wody.
3 zadanie – napisanie piosenki o tematyce oszczędzania wody. To zadanie okazało się bardzo trudne dla dzieci, dlatego słowa piosenki zostały ostatecznie napisane przez nauczyciela.
4 zadanie – nauczenie tekstu piosenki i przygotowanie strojów. Tutaj do pomocy zostali włączeni rodzice.
5 zadanie – nagranie obrazu i dźwięku piosenki śpiewanej przez dzieci i wysłanie nagrania do KZG,,Dolina Redy i Chylonki”.
6 zadanie – po ogłoszeniu wyników i zakwalifikowaniu się do trójki najlepszych piosenek, wycieczka w kwietniu do Parku N-T na konkurs na żywo.
7 zadanie – wycieczka w maju do Parku N-T na uroczystą Galę podsumowującą wszystkie działania ekologiczne w roku 2025/2026.
Mimo, że nie zajęliśmy I miejsca, to nasze osiągnięcie jest i tak dużym sukcesem. Dzieci, które na samym początku swojej kariery przedszkolnej, nie chciały i niechętnie śpiewały, teraz znalazły się w trójce najlepszych zespołów przedszkolnych. Było to dla nich na pewno duże przeżycie, stanęły przecież na dużej scenie przed nieznaną sobie publicznością. Takie doświadczenia są bardzo cenne dla dzieci, ponieważ uczą je, jak radzić sobie ze stresem, ze swoimi emocjami. Nasze dzieci poradziły sobie doskonale na miarę swoich możliwości.